Takto vypadá praktická kapsle pro bydlení

Ecocapsule NextGen prošla od svého předchůdce několika úpravami, Ecocapsule byla prodloužena o 500 mm podél své podélné osy, ale stále se vejde do standardního HC kontejneru, protože její výška a šířka zůstávají stejné. To poskytuje více vnitřního prostoru.

Na vnější straně přibude další technický prostor, kam můžeme uložit systémy, které se aktuálně nacházejí pod podlahou Ecocapsule. Ocelová konstrukce bude minimalizována, zejména z hlediska hmotnosti, tepelných mostů a výrobních nákladů. Nový plášť bude navržen s ohledem na toto.

K dispozici budou dva systémové oddíly – jeden bude věnován vodnímu systému a jednotce výměníku tepla, zatímco druhý bude obsahovat elektrický rozvaděč a baterii. Snížená podlaha a delší tělo Ecocapsule poskytne více úložného prostoru, minimálně 550 litrů více.

Odstraněním vodního systému a baterie zespodu podlahy se zvýší světlá výška, která poskytuje pohodlnou výšku i v nejnižších bodech zakřivení.

Vstupní dveře budou konstrukčně zjednodušeny, konkrétně kinematika dveří. Stávající menší okno a vchodové dveře budou nahrazeny větším oknem kombinovaným se vstupními dveřmi, což výrazně sníží výrobní a montážní náklady.

Nábytek bude levnější a snazší na sestavení, ale nebude to na úkor kvality zpracování. Například bude odstraněna dvojitě zakřivená police, která způsobila delší dobu montáže a vyšší náklady na truhlářskou práci (jak ukazuje vizualizace). Stůl bude výsuvný zpod postele, což poskytne více prostoru pro pohyb a opticky zvětší prostor.

Back To Top