Istrie – romantické místo v oblasti chorvatského Jadranu

Tento poloostrov vybíhá do Jaderského moře a rozkládá se mezi Terstským a Kvarnerským zálivem. Má tvar srdce. Jedná se o největší a nejvíce navštěvovanou část celého chorvatského Jadranu.

Západní pobřeží poloostrova je dosti členité. Východní má celou řadu přilehlých ostrůvků a naleznete zde velké množství zátok nebo hlubokých pláží. Počasí v chorvatsku je zde středomořské.

Mezi známá letoviska patří Pula, Rovinj, Novigrad nebo Poreč. Tato centra mají dokonalé podmínky pro rekreaci a svým návštěvníkům nabízejí dokonalé vyžití. Také možnosti ubytování chorvatsko jsou zde různé. Zavítejte na web ubytovanivchorvatsku.cz, rozhodně si zde vyberete variant, která bude vyhovovat vašim požadavkům a potřebám.

Pula

Toto velké rekreační centrum se rozkládá v jihozápadní části Istrijského poloostrova a představuje jeden z chorvatských přístavů, které se nacházejí na březích Jaderského moře.

Nádherné přístavní a historické městečko láká návštěvníky třeba na starobylý římský amfiteátr, který je navštěvovaný především díky své unikátní akustice. Tu vítají organizátoři různých koncertů. Amfiteátr je důkazem toho, že historie města se začala psát již v dobách Římské říše.

Rovinj

Vydáte-li se na západní pobřeží Istrie, narazíte zde na nejromantičtější město chorvatského pobřeží a tím je Rovinj. Charakteristické jsou pro něj úzké domky, rozsáhlá síť romantických uliček nebo malá náměstíčka, která si zachovala svůj původní benátský styl. To vše poskytuje městečku velice malebný ráz. Stará část města je prohlášená za kulturní památku. Celé letovisko lemují rozlehlé háje borovic, které poskytují příjemný stín. Nachází se zde také síť stezek pro pěší i cyklisty. Odpočívat můžete na oblázkových plážích, které doplňují betonové plošiny. Město nabízí i dokonalou turistickou vybavenost a různé možnosti sportovního vyžití. Během léta můžete zavítat na některý z místních festivalů.

Back To Top