Letadlo poháněné člověkem existuje, nese název Lazarus MK2

Opravdu pěkný let pilota Nialla Pattersona za řízením lidského letadla Lazarus MK2 na Icarus cup 2021. Na videu je vidět, že letoun je ovladatelný a stabilní a také konstrukčně velmi dobrý. Hlavním problémem byly požadavky na výkon při vzletu, což omezovalo dobu letu. Na tom se pracuje pro další verzi letadla.

Human Powered Aircraft Society na University of Southampton se připravuje na letošní Icarus Cup se svými nejnovějšími letadly. Tým stavěl svůj nejnovější model, který vylepšoval jejich předchozí letadla, což jim přineslo úspěch ve Formuli Flight.

Sledujte a zjistěte více o tom, jak se připravují na další soutěž. Toto působivé letadlo, vyrobené z pěny XPA, uhlíkových vláken a balsového dřeva pro vynikající poměr pevnosti a hmotnosti, se může pochlubit rozpětím křídel 78 stop a prázdnou hmotností pouhých 112 liber.

Jeho téměř 10stopá vrtule může být zapojena, aby vytvořila výkon 400 W – dostačující k vypuštění 13′ dlouhé výškovky a 6,56′ směrovky do letu. Letoun má rozpětí křídel 24 metrů a váží přibližně 45 kg a 3 metry. průměr vrtule.

Back To Top