RC F-16 Turbine Jet v měřítku 1:5 BIG XL

Náš dobrý přítel Dave zobrazuje tento docela velký a naprosto úžasný stíhací letoun F-16. Se svými 6 litry paliva JET A1 dokáže létat 7-8 minut a provádět manévry v měřítku přesně stejné jako F-16 plné velikosti.

Celý trup lze rozdělit, strategicky umístit mezi turbínu a přítlačnou trubici, což umožňuje, aby se celý trup oddělil pomocí pouhých pěti šroubů a dvou konektorů pro snadnou přepravu na pole az pole. Přední příďový kužel lze také odstranit odšroubováním pitotovy hlavy trubka.

Letoun má rozpětí křídel 2 115 mm, délku 3 060 mm a hmotnost 22,1 kg. Obří letoun je poháněn turbínovým motorem Jetcat P250 s výkonem 34 až 45 liber. Letoun je postaven z plně kompozitní konstrukce, lehké a silné, dvoudílného křídla a dvoudílného plně odnímatelného létajícího stabilizátoru.

Proudové letadlo F16 Cobra je skutečně velký model, takže nejen vypadá úžasně a dramaticky, ale přispívá ke stabilitě modelu ve vzduchu. Síla, kterou toto letadlo obsahuje, mu umožňuje provádět kompletní akrobatické předvedení: jsou možné vnitřní smyčky, vnější smyčky, axiální výkruty a vývrtky.

Back To Top