3D animace: Princip motoru Bugatti Veyron W16

V tomto videu analyzujeme nejkolosálnější motor ze všech motorů. Bugatti W16.4. Motor, jehož všechna čísla jsou malá. S více než 3 000 díly tento stroj produkuje více než 1 000 HP a nic jiného se tomu nevyrovná. Podívejte se na video, abyste to pochopili!

Motor W16 je šestnáctiválcový pístový motor se čtyřmi řadami po čtyřech válcích v konfiguraci W. Motory W16 se vyrábějí zřídka, s výraznou výjimkou motoru Volkswagen Group 8.0 WR16, který se od roku 2005 používá v Bugatti Veyron, Bugatti Chiron a jejich příbuzné modely.

Motor W16, který Volkswagen Group používá ve svých Bugatti Veyron a Chiron, má zdvihový objem 8,0 l (488 cu in) a čtyři turbodmychadla. Motor Bugatti W16 byl vyroben s ohledem na výkon. Tento motor Bugatti využívá turbodmychadla, která stlačují vzduch přicházející do válce motoru, takže válec pojme více vzduchu a poskytuje tak motoru větší výkon.

To umožňuje motoru W16 dosáhnout maximálního přeplňování 18 PSI, aby se zdvojnásobil výstupní výkon jeho motoru. Bugatti se rozhodl pro lehké materiály z titanu a uhlíkových vláken pro části motoru, jako je sací trubka, systém plnicího vzduchu a pouzdro řetězu. Využívá 32 palivových vstřikovačů s objemem 60 000 litrů vzduchu za minutu čerpaných motorem a komplexní chladicí systémy, aby odpovídaly zvýšenému plnicímu tlaku.

Back To Top