Embraer Pulse: vůbec první létající koncepční vůz

Pulse Concept byl inspirován vůbec prvním koncepčním vozem (Harley Earl’s Buick Y-Job z roku 1938). Pulse je vyvrcholením vize společnosti Embraer o budoucnosti letecké a pozemní mobility a je vůbec prvním koncepčním vozem pro letectví a kosmonautiku. U příležitosti 50. výročí společnosti si designéři Embraer nemohli pomoct a nesnili o dalších 50.

Věří, že letecký průmysl si zaslouží koncepční projekt, jak by příštích 50 let mohlo vypadat pro leteckou a pozemní dopravu VVIP. Vstupte do konceptu Pulse. Tým Embraer Design Ops vytvořil koncept sítě letadel a mobility, který nabízí vícenásobné nahlédnutí do koncepčního a skutečného vývoje, který by mohl být představen v budoucnu.

Koncept Pulse eVTOL funguje jako aerotaxi s autonomním pohybem, který přepravuje cestující do zvolených destinací. Koncept létajícího auta, navržený jako součást řešení přepravy pro více druhů dopravy, zakotví a přistane na pozemním vozidle poté, co přesune cestující ze Skyportu do Skyportu.

Kombinace letounu s vertikálním vzletem a přistáním a bezpilotního pozemního prostředku vrací design romantismu létání z 50. a 60. let, avšak v moderním výrazu. Plná skleněná podložka, která by byla výsledkem budoucího pokroku ve sklářské technologii a průhledných slitinových kovech, umožňuje neuvěřitelný výhled.

Vše probíhá autonomně, bez lidského zásahu a bez nutnosti nastupování a vystupování cestujících. Cestující si vyberou destinaci a o vše ostatní se postará systém. Podložka je zcela průhledná a umožňuje cestujícím plně ocenit radost z létání. Výhledy při sestupu na New York, Dubaj, Monako nebo Londýn by byly neuvěřitelné.

Back To Top