5 hlavních důvodů, proč užívat kratom

Kratom, také známý jako Mitragyna speciosa, je rostlina pocházející z jihovýchodní Asie. Po mnoho let se v zemích svého původu užívá pro lékařské a další účely. Skutečná síla kratomu spočívá ve více než 40 různých alkaloidech přítomných v jeho listech. V kombinaci by tyto alkaloidy mohly přinést nesčetné zdravotní přínosy. Existuje mnoho zdravotních výhod kratomu pro zvládnutí chronické bolesti, zánětu a posílení celkového pocitu pohody a zdraví.

Neudělejte při nákupu chybu

Stojí za zmínku, že navzdory své bohaté historii používání je kratom poměrně kontroverzní bylina. Částečně proto, že neexistuje mnoho vědeckých důkazů na podporu jakýchkoli lékařských tvrzení a většina těchto tvrzení je neoficiální. Pozor si však dejte na to, odkud jej kupujete. Je důležité kupovat produkty kratomu od spolehlivého prodejce, protože není dobře regulován žádným úřadem. Mezi jedno z nejlepších míst k nákupu patří internetový obchod Greenherbs.cz, kde se vám nabízí různé kmeny kratomu ve vysoké kvalitě a za skvělé ceny.

Jaké jsou výhody kratomu?

Při konzumaci v nízkých dávkách má kratom tendenci vykazovat příznaky podobné mírnému stimulantu. Zajímá vás, jaké má kratom účinky? Mnoho uživatelů hlásí náhlý výbuch energie, soustředění, duševní jasnost a pocit zvýšené družnosti. Energii lze přirovnat k vysokému obsahu kofeinu. Pokud zvýšíte dávku, účinky se mohou přiklonit k více sedativní škále. Příležitostný uživatel se může cítit mírně otupělý, emocionálně a fyzicky. Hlavní aktivní alkaloidy odpovědné za většinu fyziologických změn, ke kterým dochází při konzumaci, jsou mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Tyto alkaloidy přispívají k několika zdravotním přínosům kratomového prášku, z nichž některé jsou:

1. Kratom může bolest a zánět

Studie z roku 2017 vrhla určité světlo na účinky kratomu na posílení imunity a protizánětlivé účinky. Mnoho uživatelů kratomu by přísahalo, že tento bylinný doplněk jim pomáhá zbavit se let starých bolestí a bolestí. Není neobvyklé, že lidé ke zmírnění bolesti přejdou na opioidy a volně prodejné pilulky/léky. Díky tomu by kratom mohl nabídnout přirozenější způsob, jak se vypořádat nebo zvládnout bolest a zánět. Mnoho lidí trpících fibromyalgií a chronickými bolestmi nachází úlevu od injekcí HCG. Kratom by do určité míry mohl mít podobné účinky na zmírnění bolesti.

2. Kratom by mohl poskytnout určitou úlevu od úzkosti

Historie říká, že domorodci ze zemí jako Thajsko a Malajsie, odkud kratom pochází, žvýkali pár listů kratomu, než se zúčastnili společenských setkání nebo akcí. Cílem bylo zůstat klidnější a uvolněnější, díky čemuž byli společenštější a méně úzkostliví. Dodnes je kratom z velké části využíván pro svou možnou schopnost řídit provoz myšlenek. Mnoho lidí má pocit, že jim kratom pomáhá cítit se společenštější a hovornější. Úzkost je celosvětovým zdravotním problémem a při diskuzi o nástrojích ke zvládání úzkosti může být zahrnutí kratomu do tohoto dialogu stát za to.

3. Mohlo by to podat pomocnou ruku při zvládání deprese

Způsob, jakým se kratom dostává do systému, je do značné míry jako opioid, i když to není kodein a morfin podobný opioidům. Účinky jsou ale dost podobné. Aktivní alkaloid mitragynin se váže na opioidní receptory, čímž poskytuje pocit úlevy od bolesti a úlevy. Tato akce může být zodpovědná za účinky proti úzkosti a antidepresivu, jak by mnozí uživatelé tvrdili. V současné době je k dispozici velmi málo výzkumného materiálu o účincích kratomu na náladu a úzkost. Je důležité zmínit, že ne všechny kmeny a ne všechny druhy kratomových produktů mohou mít účinky proti úzkosti. Uživatel by musel provést průzkum a najít slibný produkt na trhu. Je také důležité stanovit ideální osobní dávku, abyste očekávali některý z těchto účinků. Proto je důležité kupovat kratom pouze od spolehlivého zdroje/prodejce. Je také nutné jej konzumovat v mírných dávkách. Kratom by mohl na chvíli udržet úzkost a depresi na uzdě.

4. Může pomoci překonat určité závislosti

V květnu 2019 zveřejnil časopis International Journal of Drug Policy článek. Cílem bylo odpovědět na některé běžné otázky týkající se kratomu a použití kratomu. Výzkumníci pozorovali smíšené výsledky. Je zajímavé, že i uprostřed zjevného nedostatku rozsáhlých studií uživatelé nadále přecházejí na kratom, aby překonali závislosti. Malá studie z roku 2009, kterou provedli muži z Malajsie, ukázala, jak kratom pomáhá s abstinenčními příznaky.

5. Kratom může být vynikajícím posilovačem energie

Je důležité si uvědomit, že kratom má různé kmeny. Každý kmen nese jiné vlastnosti. Zatímco některé vás mohou otupit, jiné mohou mít účinky podobné kávě. Díky nim se budete cítit energičtěji a motivovanější ke snadnějšímu provádění každodenních úkolů. Mnoho lidí začíná nahrazovat ranní kávu šálkem čaje z kratomu. Kratom působí zlepšením určitých metabolických procesů. To vede k lepší cirkulaci a zvýšení okysličené krve. To vše dohromady může vést k návalu energie.

Back To Top